Füsioteraapia

Füsioteraapia teenuse raames tegeleb füsioterapeut patsiendiga individuaalselt. Teenus sisaldab patsiendi seisundi hindamist, patsiendi nõustamist, individuaalse harjutusprogrammi koostamist, selle selgeks õpetamist.

Loe veel...

Patsiendi hindamine - füsioterapeut hindab iga patsiendi individuaalseid funktsionaalseid võimeid esimesel ja viimasel teraapiakorral. Hindamiste põhjal kavandatakse eesmärgipärane füsioteraapia ja hinnatakse teostatud füsioteraapia tulemuslikkust.

Patsiendi nõustamine – füsioterapeut annab nõu õigete kehaasendite, ergonoomiliste tööasendite ja soovitatavate/ebasoovitavate tegevuste osas vastavalt patsiendi seisundile.

Kinesioteipimine - kinesioteip on välja töötatud toetamaks keha iseeneselikku tervenemise protsessi. Kinesioteipimisega luuakse soodsam keskkond kudede normaalse funktsiooni paranemiseks, suureneb vaba ruum naha ja nahaaluse koe vahel, paraneb lümfivedeliku pääs lümfiteedesse, mis omakorda vähendab survet naha valuretseptoritele. Kinesioteibi spetsiifilise paigaldamise abil saab normaliseerida lihastoonust, parandada lümfi- ja vereringet, vähendada valu ja parandada liigeste teljelisust.

Loe veel...

Kinesioteip toetab kahjustusest haaratud kehaosa ning võimaldab patsiendil sooritada täieliku liikumisamplituudiga liigutusi taastumisprotsessi ajal, et saada terapeutilise harjutuse sooritamisest maksimaalne kasu. Kinesioteibi omadused on võrreldevad naha omadustega ja teip ei sisalda ravimeid. Teip säilitab oma tõhususe erinevates igapäevasituatsioonides, nagu töö, sport, hügieeniprotseduurid, ujumine.