Lõõgastu

massaažiga

Massaaž - füsioterapeut teostab ravimassaaži vastavalt vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust, kiirendada ainevahetust, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev.

Loe veel...
Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat ja korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev. Kasutatakse lihaspingete, unehäirete puhul ja samuti stressi maandamiseks. Massaaži ei tohi teha, kui vererõhk on kõrgenenud üle normväärtuste, esinevad veenilaiendid, kasvajad, ägedad nahahaigused või palavik. Oskuslikult tehtud massaaž annab lõõgastumise ja heaolutunde.

Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õlidega, kreemidega, kui ka kuivalt. Massaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale.

Spordimassaaž on kasulik nii spordiga tegelevatele kui ka igapäevaselt kehaliselt aktiivsetele inimestele. Massaaž on oluline osa lihashooldusest, aidates valmistada ette keha tulevaseks koormuseks või taastuda pärast pingutust. Klassikalise massaažiga võrreldes on spordimassaaž tugevam ja intensiivsem, kaasates ka venitusteraapia võtteid.